Říjen 2012

Návod na růže z listí

25. října 2012 v 15:58 | Marie |  Ruční práce
Růže z podzimního listí zdobí naší domácnost už asi třetí rok. Jejich výhodou je, že i když listy uschnou, růže z nich vypadají tak pěkně, že si je jako dekoraci můžete ponechat až do příštího podzimu. Stále vypadají moc hezky.Usmívající se
Já jsem se růže naučila od Ivanky, která nám jejich výrobu asi tak před těmi třemi roky ukázala na svém blogu. "Ivanko, pokaždé si na Tebe při sbírání i samotné výrobě růží vzpomenu a vduchu Ti za tento výborný nápad DĚKUJI." Usmívající se
Růžičky z listů se zatím každému kdo je viděl, ať na živo či na fotografii líbily. Některé z vás se mě ptají na radu jak se růže vyrábějí a tak jsem se pokusila návod na listové růže nafotografovat snad vám pomůže.MrkajícíPomůcky k vyrobě růží:
Listy, (používám javorové nebo červené listy z přísavníku pětiprstého), špejle, nůžky nit.

Krok č. I:
Krok č II:

Krok č. III:

Krok č. IV:
Krok č V:A je hotovo:


Suché a listové růže

19. října 2012 v 15:40 | Marie |  Ruční práce
Letošní podzim je opradu krásný, sluníčko nám dopřává užít si jeho barvy plnými doušky. Včera jsem byla na zahradě u rodičů a cestou si natrhala pár červeně zbarvených listů přísavníku pětilistého. Listy této rostliny se mi osvědčily k výrobě červených listových růží. Růžičky z nich jsem si udělala ještě včera a dnes jsem si k nim jako dekoraci přidala ještě zbarvený list topolu, který jsem vložila do bílého rámečku.


Na řadu přišly i růže, které jsem si letos nasušila. Nejdříve jsem nevěděla kam je dát. Většinu váz mám plných a do těch které mi zbývají se mi nehodily. Nakonec mě napadla proutěná koule, ve které jsem měla na balkóně břečťan. Ten bohužel nepřečkal mrazy, které byly v zimě. Přes léto jsem měla v koulovém květináči afrikány, ale jejich čas už také skončil. Vystlala jsem tedy vnitřek koule bílým papírem a usušené růže naaranžovlala do ní. Fotografie se mi nepovedly, jsou přesvětlené, tak jen pro ukázku:
Přeji vám všem hezký podzimní víkend, plný sluníčka.Usmívající se

Háčkované dečky

9. října 2012 v 18:07 | Marie |  Ruční práce
Již delší dobu jsem si chtěla zkusit uháčkovat si vlastní dečku. Se svým prvním dílem jsem nebyla spokojené a celou dečku jsem vypárala. Nijak mě to neodradilo, protože to nebylo poprvé ani naposled co jsem svůj háčkovaný pokus označila za nepovedený, zatáhla za nitku a po rozpárání posledního očka se pustila do díla znova.
S druhým pokusem už jsem byla celkem spokojena a po vypnutí dečky jsem jí vybrala místo v obýváku pod svícínkem. Usmívající se
U Blanky jsem našla odkaz na návod háčkované dečky která se nemusí vypínat. Zdál se mi celkem jednoduchý a tak jsem zkusila dečku uháčkovat. Není uháčkovaná přesně podle návodu, trochu jsem si ji upravila podle toho jak se mi háčkování vyvíjelo. Mrkající Smějící se


Malá podzimní dekorece na stolku v obývácím pokoji:

Skála Rytíř

7. října 2012 v 8:41 | Marie |  Tábor
Pověsti ke skále Rytíř

V místech u skály Rytíř není prý radno se zdržovat, zejména, když nad Táborem zuří bouře. V hromobití je tu slyšet dusot koní, na kterých se tajemní jezdci ženou tryskem ke skále. V jejich čele se řítí neznámí rytíř s taseným mečem, sedící na běloušovi bez hlavy. Jezdci jsou oblečeni do starodávných krojů a z jejich zpěněných koní kape krev. Strašidelná jízda končí v tůni pod onou skálou a běda člověku, který by se jí připletl do cesty. Čekala ho jistá smrt.
Na té skále prý kdysi dávno stával dřevěný hrad. O obrazu rytíře je několki pověstí. Jedna vypráví o statečném rytíři, který na lovu pronásledoval statného jelena. V zápalu lovu přehlédl zrádný sráz a ze skály se zřítil do Jordánu. Jiná pověst je z dob válečných. Při divokém úderu na město Tábor tu spadl švédský důstojník s koněm a oba se utopili.
Čerpáno z knihy pověsti z Tábora - Jaroslav Wimmer


U této skály jsem se byla podívat s Mikym i v zimě, tenkrát jsem její fotografie na blog nedávala. Vkládám je tedy až dnes, můžete se podívat na tuto pěknou skálu Rytíř v zimním a podzimním provedení.U úpatí skály se běžně nachází hladina Jordánu, díky vypouštění hráze je možné se na skálu podívat ze vzniklého břehu i z čelního pohledu:

Pohled ze skály na Jordán:Procházka kolem Jordánu

5. října 2012 v 18:04 | Marie |  Tábor
Nastal měsíc říjen, děti už mají za sebou první měsíc školy a já mám pocit, že pomalu a jistě začínám zase trochu žít. Letní měsíce i první podzimní měsíc září jsem trávila především v práci. Nechci si na toto období stěžovat ani na něj nějak víc vzpomínat, jsem ráda, že ho mám za sebou….
Chtěla bych všem moc poděkovat za přání k svátku, které jste mi nechaly v září pod posledním článkem. Vaše přání mi udělala velkou radost a moc mě potěšila. MOC VÁM DĚKUJI.Usmívající se
Dneska jsme měli s Mikym společný volný den, který jsme využili k procházce kolem již vypuštěného Jordánu. Na hrázi Jordánu se začínají zdobit stromy krásným podzimním listím a mě chybí jejich odraz na vodní hladině. Prázdná vodní nádrž na mě působí smutně.
Na druhou stranu, ale odkryté břehy ukazují co všechno jsou lidé schopní do vody "uklidit". Kromě všude se povalujících PET- lahví jsou opadlé břehy plné pneumatik, zrezlých sudů, hrnců, kočárků atd. Mě se líbily staré vraky lodí, které se po letech vynořili z vody. Hned mě napadalo, komu asi patřily a jak se mohlo stát, že skončily na dně Jordánu. Co asi říkal rybář, kterému loď patřila a zmizela. Vím, že se příběhy lodí nedozvím, ale stejně bych chtěla znát alespoň jeden z nich…Mrkající


Pomalým krokem jsme šli po hrázi Jordánu, přes posekanou louku zdobenou zbarveným javorovým listím až ke skále Rytíř. Tato skála je jedním z táborských míst opředeným pověstmi, ale o tom až příště. Dnes už jenom pár fotografií podzimního listí.