Duben 2016

Předělaný záhon

30. dubna 2016 v 7:35 | Marie |  Zahrádka
Je jaro a zahrádky volají po naší péči, stříhají se stromy, okopávají záhony, sází se atd;. My jsme se s maminkou rozhodly, že předěláme přední záhon u naší zahrady. Vzhledem k tomu, že je záhon docela velký, vzala jsem si minulý pátek dovolenou, abychom měli na práci klid a čas.
Podle naší zahrádkářské sousedky se s tímto záhonem nehýbalo od té doby, co byl záhon založen. Tedy někdy od 50-60 let. Do záhonu se pouze přisazovaly nebo odejímaly květiny.


Sluníčko nám přálo, (byl to poslední slunečný den před následujícím ochlazením), práce nám šla od ruky. Během dopoledne jsme ze záhonu vykopaly všechny kytky, kromě pivoněk a levandule.


Záhon jsme dokončili v době, kdy už se slunce začalo pomalu sklánět za obzor. Do středu záhonu jsem s maminkou vysázela růže, před ně jarní květiny a za ně kytky, které by nám měly kvést během léta a podzimu. Zatímco my jsme sázely tatínek nám záhon ohraničil kameny.
Ještě než jsme začali s prací na záhonu, udělala jsem pár jarních snímků rozkvetlých květů a naší třešně.

Přeji vám krásný víkend, plný sluníčka a pohody.Usmívající se

Ze zahrádky

17. dubna 2016 v 18:57 | Marie |  Zahrádka
Včera jsem se byla s maminkou a babičkou podívat na zahrádce, něco málo jsme tam udělaly, něco málo jsem vyfotografovala. Ne všechny květiny, které jsem fotografovala jsou z naší zahrady. Dovolila jsem si udělat i pár snímků rozkvetlých květin ostatních zahrádkářů, kteří se mohou svou jarní květenou směle pochlubit. Radost mi dělají i naše "Bylinkové Dobronice", které se mají čile k světu.