Leden 2017

Táborský vodopád

31. ledna 2017 v 20:37 | Marie |  Příroda

Venku je stále zima jak má být, mrzne a u nás dnes dopoledne nádherně sněžilo. Chvílemi padaly takové ty velké sněhové vločky, co připomínají labutí peří, vznášející se nad hladinou vody. Moc mě mrzelo, že jsem v práci a nemohu si to nádherné chumelení užít. Pohled na padající vločky mi ale připomněl, že bych měla probrat slíbené fotografie zamrzlého táborského vodopádu a ukázat vám je. Tak tedy tady jsou, táborský vodopád ve své zamrzlé kráse.


Přeji vám krásné pohodové dny.

Jordán v zimě

22. ledna 2017 v 18:59 | Marie |  Tábor
Dnešní slunečný den jsem využila ke dvěma procházkám. První, byla hned po ránu na Babí horu. Nebrala jsem si sebou foťák, takže žádné snímky zasněžené Babiny nemám. Šlo mi o to se projít a užít si zimy. (Byl to nádherný zážitek). Usmívající se Druhá, byla odpoledne, kdy jsem se hned po obědě vypravila vyfotografovat zamrzlý táborský vodopád. Fotografií od vodopádu mám jako vždy hodně. Bude mi ale chvíli trvat, než se jimi proberu a ukáži vám je. Z dnešní odpolední procházky vám tedy zatím ukáži, alespoň snímky zamrzlého Jordánu, po kterém jsem se prošla.Od vodopádů jsem přešla přes Jordán na druhý břeh.


Po břehu Jordánu jsem došla až ke sladovně, odkud jsem se rozhodla dojít po ledě až k mostu.

Na mapě jsem červenou barvou vyznačila cestu po které jsem šla tam a také zpět. Mrkající

A tady už vyrážím na cestu. Na fotografii je vidět, že kromě bruslení se zamrzlá vodní hladina líbí, také běžkařům.Zasněžená hladina Jordánu je plná stop.


V těchto místech u skály U Rytíře, mi pod nohama nepříjemně praskal led. Trochu se mi rozklepala kolena, ale šla jsem dál.Došla jsem až k mostu, odkud se dalo po ledě pokračovat až na malý Jordán.
Já jsem se ale otočila a vydala se zpět.Jako poslední snímek ze zamrzlého Jordánu vám ukáži anděla, kterého tam kdosi udělal. A když se dobře podíváte, tak uvidíte, že tento zimní andílek měl na hlavě čepici s bambulí.Mrkající Smějící se
Přeji Vám krásný nedělní večer. Usmívající se

Víkendové vyšívání

16. ledna 2017 v 19:03 | Marie |  Ruční práce

O víkendu jsem vyšila tento srdíčkový strom, podle časopisu "Malování jehlou". Motiv se mi líbil a vyšívání šlo samo, během pár volných chvil, které jsem na vyšívání vyšetřila, jsem měla hotovo.MrkajícíPřeji vám pohodové dny.Usmívající se

Nový rok na tankodromu II.

14. ledna 2017 v 14:06 | Marie |  Tankáč

Dnes se vracím k fotografiím z mé novoroční procházky po tankodromu. Když jsem prošla celým tankodromem, dostala jsem se až k rybníkům, na které byl v mrazivém dni také pěkný pohled. Nebudu se o tom, jak bylo u rybníku krásně dlouze rozepisovat. Posuďte podle fotografií sami.Mrkající


Přeji vám krásný zimní víkend.

Zimní dekorace

11. ledna 2017 v 19:54 | Marie |  Ruční práce
V neděli jsem schovala do krabiček vánoční ozdůbky a odzdobili jsem stromeček. Když se vše po Vánocích uklidí, připadá mi náš byt takový pustý a prázdný. A protože je venku zima jak má být, krásně sněhobílá a teploměry pod nulou, vyzdobila jsem tu u nás trochu zimě. Do kuchyně jsem si vyrobila z vlny malé čepičky, které jsem zavěsila na větvičky. Návod jsem našla ZDE. Z nalepovacích vloček, které jsem nevyužila o Vánocích, jsem udělala jednoduchý věneček,ten je také v kuchyni. V obýváku jsem nechala na stole sáňky s ptáčkem v kulichu a na chodbě šálový věneček. Jestli mě nepopadne nějaká tvořivá mánie, myslím, že si s touto výzdobou vystačím, dokud na mne nepřijde jaro.MrkajícíSmějící se

Přeji vám krásné zimní dny.

Nový rok na tankodromu I.

7. ledna 2017 v 6:38 | Marie |  Tankáč
Nový rok jsem začala procházkou po táborském tankodromu. 1. ledna letošního roku bylo od rána nádherně, a tak jsem se v devět hodin sebrala, vzala foťák, mandarinku na cestu, opustila kluky, kterým se nechtělo a autobusem MHD se popovezla do Klokot. V Klokotech jsem se chvilku zdržela focením kláštera, ale hlavně posloucháním klokotských zvonů, který akorát vyzváněli do mrazivého rána. Byl to moc hezký zážitek.


Od kláštera jsem vykročila k tankodromu, který je odtud jen malý kousek. Když jsem vkročila na tankodromské pláně a rozhlédla se do kraje, bylo mi nádherně. Vůbec mi nevadilo, že jsem sama, užívala jsem si slunce, mrazu, bíle ozdobené krajiny a hlavně toho zvláštního ticha, které se dá slyšet jen v zimě.


Příště vám ukáži fotografie od tankodromských rybníků.Usmívající sePřeji vám krásný zimní víkend.

Poslední den v roce 2016 II.

3. ledna 2017 v 5:40 | Marie |  Příroda
Ze Svaté Anny jsem se vydala na Babí horu. Sešla jsem k řece Lužnici, kde jsem chvíli kochala pohledem z mostu na vodu, kterou mám moc ráda. Řeka teď v zimě teče pomalu, jako by i ona odpočívala. Za mostem po vystoupání mírného kopečku, se odkryje pohled na Babí horu a klikatící se cestu, která vede krajinou. Po téhle cestě, dojdete kolem Babí hory až na pěknou vyhlídku na město Tábor. Fotografie z Babí hory a pohledem odtud na Tábor jsem vám ukazovala již mnohokrát. Snímky ojíněné mrazem se mi zatím vyfotit nepodařilo, až teď. Snad se vám budou líbit. Na posledních dvou snímcích (kolážích), je pohled přes pole na vzdálené Klokoty a Babí hora vyfotografovaná při cestě domů z lomu nad řekou.

Přeji vám klidné úterý.

Poslední den v roce 2016

1. ledna 2017 v 20:48 | Marie |  Příroda
Poslední den v roce 2016 byl u nás slunečný a vymalovaný mrazem. Doma se to nedalo vydržet, Miky byl v práci, synek na PC a venku nádherně. Vzala jsem foťák a na tři hodinky vyrazila ven. Udělala jsem si procházku na Svatou Annu a odtud na Babí horu. Fotek jsem udělala tolik, že je musím rozdělit na dvakrát. Dnes vkládám fotky z cesty na Svatou Annu.
Přeji Vám krásný začátek prvního týdne v novém roce.